O Knowit

Knowit to skandynawska potęga cyfrowych rozwiązań przyszłości. Naszą wizją jest stworzenie zrównoważonego i zorientowanego na potrzeby ludzi społeczeństwa poprzez cyfryzację i innowacje. Tutaj możesz przeczytać więcej o nas i tym, co nas motywuje.

Knowit w skrócie

Jesteśmy firmą doradczą, która wspiera firmy i organizacje w transformacji cyfrowej. Dzięki unikalnemu połączeniu kompetencji w zakresie IT, projektowania, komunikacji i zarządzania, opracowujemy innowacyjne i zrównoważone rozwiązania, które wnoszą wysoką wartość biznesową dla naszych klientów.

Nasze usługi są opracowywane i dostarczane przez nasze cztery obszary biznesowe: Rozwiązania, Doświadczenie, Łączność i Wgląd. Rozwiązania cyfrowe, które tworzymy wspólnie z naszymi klientami i partnerami, moją zastosowanie we wszystkich sektorach życia – od szkół, opieki zdrowotnej i urzędów, po e-handel, wydarzenia i planowanie podróży. Codziennie ludzie korzystają z wielu rozwiązań firmy Knowit, które ułatwiają im życie i tworzą nowe, zrównoważone sposoby utrzymywania kontaktu i komunikacji.

Firma Knowit została założona w 1990 roku i obecnie zatrudnia około 4000 pracowników w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Niemczech i Polsce. Naszą kulturę organizacyjną cechuje otwartość, zrozumienie dla biznesu klienta, wysoko wyspecjalizowane kompetencje oraz dążenie do ciągłego rozwoju. Od 1997 roku firma Knowit jest notowana na giełdzie skandynawskiej w Sztokholmie.

Nasza oferta

Rozwój systemu i usługi związane z technologią

Pomagamy firmom i organizacjom rozwijać ich działalność i odnosić sukcesy w cyfrowej transformacji poprzez różnorodne rozwiązania IT. Wspólnie z klientem tworzymy systemy szyte na miarę w oparciu o najnowsze technologie. Posiadamy specjalistyczne umiejętności w każdej części procesu rozwoju systemu – od pomysłu, architektury i kierowania projektem, po programowanie, testowanie i bezpieczeństwo.

Doświadczenia klientów oparte na danych i komunikacja cyfrowa

Wspieramy naszych klientów w budowaniu silniejszych relacji z ich klientami końcowymi. Dzięki ukierunkowanym działaniom cyfrowym i wzbogacaniu doświadczeń użytkowników w sieci i w mediach społecznościowych, pomagamy firmom i organizacjom osiągać kluczowe dla nich cele biznesowe i wzmacniać lojalność klientów. Zapewniamy wsparcie w zakresie projektowania, rozwoju interfejsów cyfrowych, marketingu i analizy danych.

Cyfryzacja sektora przemysłowego, technologicznego i telekomunikacyjnego

Dygitalizujemy i gwarantujemy rozwój i wdrażanie zaawansowanych technologii oprogramowania. Zapewniamy odpowiednie kompetencje i sprawne zespoły w takich obszarach jak sztuczna inteligencja, internet przedmiotów i zintegrowane aplikacje do tworzenia zrównoważonych przedsiębiorstw jutra. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie technologii i rozwoju w powiązanym świecie, w tym automatyzacji i rozwiązań w chmurze.

Doradztwo w zakresie zarządzania i rozwój organizacyjny

Pomagamy menedżerom w firmach i organizacjach budować efektywność i skuteczność działania. Wspólnie przeprowadzamy transformacje cyfrowe, od pomysłu do rezultatu, stosując metody i modele dostosowane do wyzwań każdego klienta i jego unikalnych uwarunkowań rynkowych. Nasze obszary specjalizacji obejmują cyberbezpieczeństwo i prawo, kulturę, rozwój procesów operacyjnych i nowych metod pracy.

Obszary naszej działalności

Tworzymy unikalne wartości dla klientów, oferując cyfrowe i interdyscyplinarne rozwiązania z naszych czterech obszarów działalności:

Solutions to największy obszar działalności firmy Knowit, zatrudniający około 1900 konsultantów i działający na wszystkich rynkach Knowit w regionie skandynawskim.

Experience jest wiodącą cyfrową agencją full-service na rynku nordyckim, zatrudniającą około 1000 specjalistów na płaszczyźnie technologii i komunikacji. Obecnie Experience działa w Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii.

Connectivity to eksperci w dziedzinie technologii i rozwoju w połączonym świecie, cyfryzujący sektor przemysłowy, technologiczny i telekomunikacyjny z pomocą około 750 konsultantów. Obecnie Connectivity znajduje się w Szwecji, Niemczech i Polsce.

Insight, zatrudniający prawie 480 pracowników, jest jedną z silniejszych firm doradztwa w zakresie zarządzania w regionie skandynawskim. Insight działa w Szwecji, Norwegii i Finlandii.

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

Rola Knowit w społeczeństwie wzrasta wraz z coraz bardziej dygitalizującym się światem. Coraz ważniejsze staje się zrozumienie, jak zmienia się społeczeństwo, abyśmy mogli lepiej wykorzystywać szanse, zarządzać ryzykiem i kształtować naszą działalność. Dlatego uważamy, że działania na rzecz zrównoważonego rozwoju są bardzo ważne.

Nasza działalność

Łącząc umiejętności strategiczne z pasją do technologii i kreatywnych rozwiązań, tworzymy cyfrowe możliwości i długoterminową wartość. Realizujemy projekty, które przyczyniają się do rozwoju społecznego i uwzględniają aspekt ludzki, zarówno w zakresie użyteczności, jak i prywatności. Ważną częścią naszej codziennej pracy jest zwiększanie świadomości naszych klientów na temat tego, w jaki sposób cyfryzacja może przyczynić się do rozwoju gospodarki opartej na obiegu zamkniętym i rozwoju społeczeństwa.

Pracownicy

W Knowit średnia wieku wynosi 40 lat, a prawie 30 procent z nas to kobiety, pracujemy nad zwiększeniem tej liczby. Równość to ważna kwestia i jest dla nas niezwykle istotne, aby każdy pracownik był traktowany jednakowo, niezależnie od wieku, płci, pochodzenia etnicznego czy wyznania. Systematycznie przeprowadzamy ankiety wśród pracowników, aby określić, jak jako pracodawca możemy się poprawić.

Zasady

Ważne jest dla nas, aby mieć jasne pomysły i ramy jako podstawę w naszych wysiłkach, aby być najlepszym pracodawcą, jakim tylko możemy być. Z tego powodu posiadamy szereg wewnętrznych rozporządzeń, które wraz z przepisami zewnętrznymi tworzą ramy dla naszych działań.

Do góry