Wyzwanie

Wyzwaniem tego projektu było stworzenie aplikacji mobilnej, która mogłaby komunikować się z fizyczną miniaturową fabryką produkującą okulary VR z tektury. Jednym z celów tego projektu jest zainspirowanie młodych ludzi do studiów technicznych oraz wsparcie rozwoju Operatora 4.0 z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

 

Rozwiązanie

Zespół Knowit opracował aplikację mobilną w React Native, która daje użytkownikowi możliwość zamówienia pary okularów VR z możliwością personalizacji. Aplikacja zapewnia również użytkownikowi informacje o stanie poszczególnych maszyn w fabryce, a także funkcjonalność umożliwiającą wykonanie testu jakości zamówionej pary okularów VR w celu sprawdzenia, czy zostały one prawidłowo zmontowane. Taka kontrola jakości odbywa się poprzez fotografowanie ich pod różnymi kątami i wykorzystanie rozpoznawania obrazu w usłudze Azure Custom Vision Service. Aplikacja informuje użytkownika między innymi o zużyciu surowców niezbędnych do produkcji jego pary okularów.

Efekt

Aplikacja przyniosła znaczną korzyść projektowi Smart Factory. Dzięki niej każdy użytkownik może doświadczyć zdalnego wydawania poleceń i z bliska poznać mozliwości obsługi automatycznej fabryki z poziomu własnego smartfona.

Przeczytaj więcej na Edig.

Do góry