Przejdź do głównej zawartości
Do strony głównej Knowit

PROJEKT

Quality Assurance w Smart Fabryce

PRODUKCJA

Nasze Innovation Zone opracowało aplikację mobilną, która daje użytkownikowi możliwość zamówienia pary personalizowanych okularów VR.

""
""

Wyzwanie

Wyzwaniem tego projektu było stworzenie aplikacji mobilnej, która mogłaby komunikować się z fizyczną miniaturową fabryką produkującą okulary VR z tektury. Jednym z celów tego projektu jest zainspirowanie młodych ludzi do studiów technicznych oraz wsparcie rozwoju Operatora 4.0 z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.


Rozwiązanie

Zespół Knowit opracował aplikację mobilną w React Native, która daje użytkownikowi możliwość zamówienia pary okularów VR z możliwością personalizacji. Aplikacja zapewnia również użytkownikowi informacje o stanie poszczególnych maszyn w fabryce, a także funkcjonalność umożliwiającą wykonanie testu jakości zamówionej pary okularów VR w celu sprawdzenia, czy zostały one prawidłowo zmontowane.

Taka kontrola jakości odbywa się poprzez fotografowanie ich pod różnymi kątami i wykorzystanie rozpoznawania obrazu w usłudze Azure Custom Vision Service. Aplikacja informuje użytkownika między innymi o zużyciu surowców niezbędnych do produkcji jego pary okularów.


Efekt

Aplikacja przyniosła znaczną korzyść projektowi Smart Factory. Dzięki niej każdy użytkownik może doświadczyć zdalnego wydawania poleceń i z bliska poznać mozliwości obsługi automatycznej fabryki z poziomu własnego smartfona.

Przeczytaj więcej na Edig