Przejdź do głównej zawartości
Do strony głównej Knowit

PROJEKT

VÄSTTRAFIK

Västtrafik - planowanie podróży multimodalnej

TRANSPORT I LOGISTYKA

Wysokie natężenie ruchu w centrach miast to rosnący problem, region goteborski to flagowy przykład jak sobie z tym poradzić.

""
""

Wyzwanie

System Västtrafik park-and-go zakładający zostawienie samochodu na obrzeżach miasta i dalsza podróż znakomitą siatką komunikacji zbiorowej działa świetnie, ale władze regionu chciały zachęcić do korzystania z niego jeszcze większą grupę dojeżdżających mieszkańców.


Rozwiązanie

W ramach współpracy powstała aplikacja, która dzięki wykorzystaniu Machine Learning, na podstawie historycznych danych, prognozy pogody i kalendarza świąt, przewiduje ilość wolnych miejsc dostępnych na parkingach oraz natężenie ruchu w mieście.


Efekt

Dzięki temu rozwiązaniu planowanie podróży uwzględniającej mieszane środki transportu stało się łatwiejsze. Korzystanie z aplikacji pozwala na oszczędność czasu i zasobów, umożliwia też wdrażanie i rozwój nowych modeli transportu na terenach miast.

Cel 11: Uczynić miasta i osiedla ludzkie bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sprzyjającymi włączeniu społecznemu. 

Cel 11