Przejdź do głównej zawartości
Do strony głównej Knowit

USŁUGI CHMUROWE

Migracja do chmury

Przenieś główny ciężar operacji biznesowych i kluczowe dla Twojej firmy aplikacje do chmury i ciesz się wszystkimi korzyściami biznesowymi płynącymi z transformacji cyfrowej. Wykorzystaj wartość dodaną w postaci wzrostu produktywności i redukcji kosztów, związaną z migracją do stworzonego idealnie na miarę Twoich potrzeb rozwiązania chmurowego.

Niezależnie od tego czy rozwijasz produkty czy usługi, wchodzisz na nowy rynek czy tworzysz całkowicie nowe rozwiązanie, migracja do chmury wzmacnia organizację i pozwala skupić się na tym, co w biznesie jest naprawdę najważniejsze. Eliminując obciążenie związane z utrzymaniem własnej infrastruktury, platformy chmurowe, takie jak AWS czy Microsoft Azure, oferują korzyści w postaci szybszego wdrażania innowacji i skutecznego zarządzania usługami dla maksymalizowania efektów.

Razem zbudujemy najlepszą dla Twojego biznesu strategię, która pozwoli na płynne i w pełni bezpieczne wdrożenie takiej migracji do chmury, która będzie zwinna, efektywna kosztowo i która pozytywnie wpłynie na wszystkie operacje firmy.

Więcej niż przeniesienie serwerów

Migracja do chmury to nie tylko przeniesienie serwerów, a często zmiana podejścia całej organizacji i co się z tym wiąże w pierwszej kolejności konieczność weryfikacji od strony regulacyjnej. Jesteśmy w stanie sprawnie przeprowadzić Cię przez cały proces zaczynając od analizy prawnej i biznesowej, przez dostosowanie procesów firmowych, po faktyczną migrację całych systemów i ich późniejsze wspieranie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Szukaliśmy partnera, który miałby na koncie przekonujące dowody swojej eksperckiej wiedzy o chmurze, a przy tym miał odpowiednie zasoby, żeby podjąć się migracji do chmury Azure. Znaczną korzyścią było to, że przy tej okazji otrzymaliśmy również pomoc w zakresie zarządzania i rozwoju naszego istniejącego już środowiska AWS. To sprawiło, że usługi Knowit są naprawdę kompleksowe.


Tero Nevalainen

Head of Cloud Operations and Capacity Services, Barona

Gotowość do pracy w chmurze? Mamy to ✔

Każdy biznes jest wyjątkowy. Każda biznesowa migracja do chmury, którą pomagamy przeprowadzić, zaczyna się od kompleksowej oceny sytuacji po kątem prawnym, biznesowym i technologicznym oraz fazy planowania. To zapewnia bezpieczny przebieg procesu samej migracji, a jednocześnie pozwala nam uzyskać pełne zrozumienie istniejącego środowiska.

Podczas tej analizy identyfikujemy i opracowujemy wszystkie miejsca, które potencjalnie nie są jeszcze gotowe do migracji.

Wygładzamy ścieżkę migracji do chmury

Po etapie oceny tworzymy drobiazgowy plan implementacji i migracji. Plan ten zawiera harmonogram procesu migracji oraz jego biznesowe uzasadnienie, ramy czasowe oraz szczegółowy opis, jak w praktyce będzie przebiegał cały proces. Na każdym kroku pracujemy ramię w ramię z klientem – po to, by na bieżąco rozwiązywać pojawiające się problemy i dostosowywać ostateczne rozwiązanie do aktualnych potrzeb.

Wdrożenie i modernizacja w chmurze

Razem będziemy pracować nad bezpieczną migracją środowisk i modernizacją Twoich procesów w chmurze, dbając przy tym, by ich niedostępność podczas migracji była jak najkrótsza.

Do zarządzania chmurą wykorzystujemy odpowiednie narzędzia, dobrane wedle klucza skuteczności i wymagań konkretnej migracji. W połączeniu ze zgromadzonymi w Knowit umiejętnościami i know-how, pozwala nam to zapewnić perfekcyjne i gładkie przejście do nowej technologii oraz upewnić się, że Twój biznes czerpie z nowego chmurowego rozwiązania wszystkie możliwe korzyści.

Zapewniamy optymalizację i ciągłość

Kiedy Twoje procesy są już zmigrowane do chmury, proponujemy kompleksowe, dopasowane ściśle do Twoich potrzeb usługi utrzymania poszczególnych systemów czy całych kont w Chmurze.

W ramach procesu migracji zapewniamy klientowi dostęp do odpowiednich narzędzi integrujących, wspomagających zarządzanie infrastrukturą oraz monitorujących zarówno pod kątem bezpieczeństwa, wysokiej dostępności, ale i kosztów związanych z jej utrzymaniem.