Przejdź do głównej zawartości
Do strony głównej Knowit

ROZWÓJ PRODUKTÓW I USŁUG

blueGO

Framework blueGO to oprogramowanie, które zawiera funkcje potrzebne w systemie Bluetooth do telematyki oraz obsługi urządzeń konsumenckich lub medycznych.

Knowit blueGO

Funkcjonalność

Obsługuje telefonię głośnomówiącą w samochodzie, w tym zaawansowaną synchronizację książki telefonicznej, strumieniowe przesyłanie dźwięku z urządzeń obsługujących Bluetooth oraz sieć dial-up z dostępem do Internetu. Produkt Knowit oferuje kompatybilność ze wszystkimi powszechnie używanymi telefonami komórkowymi i odtwarzaczami multimedialnymi na rynku.

blueGO oferuje dobrze zdefiniowany interfejs API dla aplikacji klienta, który uwzględnia złożoność technologii Bluetooth oraz niskopoziomową interakcję i współistnienie różnych profili Bluetooth. Hermetyzuje interfejsy do systemu operacyjnego i sprzętu oraz obsługuje większość zagadnień i trudności projektowych niższego poziomu. Dzięki temu programista aplikacji i projektant systemu nie musi być ekspertem we wszystkich aspektach Bluetooth.

Wdrożenie

blueGO znacząco zmniejsza wysiłek związany z rozwojem i utrzymaniem aplikacji Bluetooth. Typowe wywołanie funkcji blueGO generuje dziesięć lub więcej podstawowych wywołań do interfejsu API profilu Bluetooth. Oznacza to, że duża część kodu aplikacji klienta została wyeliminowana, a wiele typowych trudności i możliwości popełnienia błędów projektowych zostało usuniętych. Podsumowując, prowadzi to do odczuwalnego zmniejszenia początkowych kosztów rozwoju, ale też kosztów utrzymania i dalszego dewelopmentu produktu.

blueGO jest stale rozwijany i testowany pod kątem współdziałania i kompatybilności urządzeń. Korzystanie z blueGO eliminuje problemy i skargi klientów, których doświadcza większość dostawców tego typu produktów.

blueGO - Jak to działa

blueGO został zaprojektowany tak, aby oferować zmniejszone ryzyko, obniżony koszt NRE (Non-Recurring Engineering, koszt uruchomienia produkcji elektroniki) i skrócony czas wprowadzenia na rynek – pozwala dzięki temu oszczędzić do 80% wysiłku i nakładów związanych z rozwojem aplikacji Bluetooth.

Wykorzystywany w samochodach zarówno produkowanych masowo, jak i wybranych liniach premium kilku marek, blueGO powstał pierwotnie na potrzeby rozwiązań telematycznych w pojazdach. Obecnie jest używany również w innych segmentach przemysłu, w tym w telefonach i urządzeniach medycznych.

Oprogramowanie jest niezależne od wybranych przez klientów układów RTOS, MCU i BT, a porty blueGO są dostępne dla różnych systemów RTOS, w tym QNX, VxWorks, xxx, a także dla systemu Linux (Open Embedded, Mobiln, Wind River Linux) i Android.