Przejdź do głównej zawartości
Do strony głównej Knowit

PROJEKT

LINDSTRÖM GROUP

Wsparcie śledzenia odpadów tekstylnych, zużycia wody i energii dzięki business intelligence

PRODUKCJA

Każdego roku powstaje ogromna ilość odpadów tekstylnych, co stanowi globalne wyzwanie. Jedna z wiodących europejskich firm usługowych w zakresie tekstyliów, Lindström Group, jest liderem w zakresie zmniejszania ilości odpadów tekstylnych oraz optymalizacji zużycia wody i energii w swoich pralniach.

Celem jest stać się najbardziej zrównoważoną firmą w branży

Firma oferuje szeroką gamę usług związanych z wynajmem tekstyliów takich jak odzież robocza, maty, tekstylia do restauracji i hoteli, czyściwa przemysłowe oraz usług czyszczenia i prania, a jej celem jest osiągnięcie do 2025 r. pozycji najbardziej zrównoważonej firmy w branży, pomagając przy tym swoim klientom stać się bardziej sustainable.

Aby osiągnąć ambitny cel, jakim jest recykling wszystkich zużytych tekstyliów zamiast wysyłania ich na wysypisko lub do spalenia, Lindström śledzi ilość wyeliminowanych z użytku tekstyliów. Ponadto firma przestrzega wskaźników operacyjnych, takich jak zużycie wody, energii i chemikaliów według ustalonych KPI. Wraz z Knowit, Lindström rozpoczął planowanie i tworzenie dostosowanych do potrzeb biznesu interaktywnych raportów (intelligence dashboards). Stworzone raporty są proste w użyciu i pozwalają Lindström z łatwością śledzić podstawowe wskaźniki KPI i ich rozwój. Użytkownicy końcowi byli mocno zaangażowani w proces planowania, co zawsze pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty pod względem UX.

Korzystając z nowoczesnych rozwiązań Business Intelligence opracowanych we współpracy z Knowit, Lindström może śledzić swoje zużycie wody i energii oraz upewnić się, że cele, które wyznaczyły w zakresie redukcji odpadów, zostaną osiągnięte.

Do ​​naszych działań z danymi Cybercom (Knowit) wniósł wizualizację i świeże pomysły, których nie moglibyśmy stworzyć samodzielnie. Dbanie o planetę jest dla nas ważnym tematem strategicznym, a potrzeba sprawozdawczości dotyczącej środowiska stale rośnie i rozwija się z każdym nowym obszarem, który zaczynamy śledzić. Zależy nam na dalszej współpracy z Cybercom (Knowit), a kolejne raporty są już w planach.


Seija Forss

specjalista ds. Procesów, Środowisko i Higiena w Lindström Group

Cel 12: Odpowiedzialna produkcja i konsumpcja

To zlecenie realizujemy w ramach oferty Wydajność biznesu: Data Driven Business (EN).

Cel 12