Przejdź do głównej zawartości
Do strony głównej Knowit

PROJEKT

MYESTEEME

MyEsteeme - aplikacja wspierająca edukację równościową i dobre samopoczucie u dzieci

MEDIA I EDUKACJA

MyEsteeme to szwedzki startup zajmujący się zabawkami i przeznaczonymi dla dzieci pomocami naukowymi wspierającymi naukę równego traktowania oraz samoocenę. Celem firmy była digitalizacja i rozszerzenie oferty o aplikację używającą AR.

""
""

Wyzwanie

W jaki sposób technologie AR i AI mogą wesprzeć MyEsteeme w nauczaniu dzieci o wartości równego traktowania oraz budowaniu dobrego samopoczucia?


Rozwiązanie

W Innovation Zone powstały dwie aplikacje mobilne wykorzystujące oparte o AI computer vision oraz AR.:

MyEsteeme – Search & Learn: adresowana do przedszkolaków aplikacja wykorzystująca spersonalizowaną technologię machine learning (ML), pozwalającą na rozpoznawanie własnych lalek oraz kart, które wraz z aplikacją tworzą pedagogiczną grę edukującą o równym traktowaniu, realizującą wskazania szwedzkiej podstawy programowej.

MyEsteeme – Sea Adventrue: to ambitne doświadczenie mieszanej rzeczywistości, przeznaczone dla starszych dzieci. Wykorzystuje technologie ML i AR, by przekształcić otaczający gracza świat w przygodę. Gra zachęca do aktywności fizycznej, która monitoruje z wykorzystaniem kamery i czujników urządzenia mobilnego, na którym jest używana. Celem gry jest przeciwdziałanie trendowi spadku aktywności wśród dzieci.

""
""

Efekt

Współpraca pozwoliła MyEsteeme na zbudowanie obecności projektu w przestrzeni cyfrowej, a przez to na ewoluowanie na kolejny poziom.

„Zespół pracował w Agile’u, dzięki czemu do dwa tygodnie otrzymywaliśmy aktualizację statusu projektu. To nam pozwoliło na eksplorowanie, testowanie i zmieninaie pomysłów w czasie trwania projektu. Bez tego prawdopodobnie nigdy nie osiągnęlibyśmy naszej wizji”


Leslie Alfredsson

założycielka MyEsteeme

Cel 3: Dobre zdrowie i jakość życia

Sednem tego celu jest zapewnienie zdrowego i dobrej jakości życia ludziom w każdym wieku. Chodzi nie tylko o to, by żyć długo, ale również by żyć dobrze.

Cel 3