Przejdź do głównej zawartości
Do strony głównej Knowit

PROJEKT

MovereX - ruch na receptę

NAUKI PRZYRODNICZE I OCHRONA ZDROWIA

MovereX to autorska aplikacja mobilna stworzona przez Knowit z myślą o osobach borykających się z chorobami serca, cukrzycą, chorobami układu krwionośnego oraz o tych, których aktywność fizyczna jest niska, aby motywować do uprawiania sportu i wesprzeć w procesie leczenia.

MoverX

Rozwiązanie

Aplikacja MovereX monitoruje aktywność fizyczną użytkownika łącząc się z inteligentną opaską mierzącą tętno. Zlicza przez ile czasu i z jaką intensywnością wykonywane były ćwiczenia, wyświetla informację o postępie oraz o tym ile jeszcze ćwiczeń trzeba zrealizować, aby osiągnąć cel ustalony przez osobę nadzorującą plan aktywności fizycznej. Aplikacja umożliwia również kontakt z lekarzem czuwającym nad leczeniem danej osoby.

Funkcjonalności aplikacji: podsumowanie ćwiczeń, historia ćwiczeń, szczegóły zaleceń lekarskich dot. planu ćwiczeń, wiadomości.

""
""

Korzyści

Aktywność fizyczna to często kluczowy czynnik wpływający na poprawę stanu zdrowia. Aplikacja MovereX pomaga zmotywować osoby chore oraz te z niewielką aktywnością fizyczną do uprawiania sportu, a tym samym poprawy swojej kondycji zdrowotnej. Wartość jaką daje aplikacja to także możliwość kontkatu z lekarzem, dzięki czemu użytkownik jest pod stałą kontrolą, a plan ćwieczeń jest idealnie dopasowany do jego możliwości.

Cel 3: Zapewnić wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowe życie oraz promować dobrobyt 

Cel 3