Przejdź do głównej zawartości
Do strony głównej Knowit

PROJEKT

HUSQVARNA

Husqvarna - autonomiczna kosiarka

PRODUKCJA

Grupa Husqvarna jest światowym liderem w produkcji urządzeń elektrycznych do użytku na zewnątrz, w tym pił łańcuchowych, przycinarek, automatycznych kosiarek i traktorów ogrodowych.

Wyzwanie

Biorąc pod uwagę ciągły rozwój produktów Husqvarna, napędzany tworzeniem wartości i chęcia dostarczenia innowacji użytkownikom końcowym, naturalnym krokiem było dla firmy zainteresowanie się możliwościami stojącymi za wykorzystaniem Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT), a – w kolejnym kroku – w 2015 roku wprowadzenie na rynek rozwiązania Husqvarna Automower® Connect. 

""
""

Rozwiązanie

Aby zapewnić sprawny przebieg projekt, firma Husqvarna wybrała firmę Knowit ze względu na jej doświadczenie i zaangażowanie jako partnera w zakresie rozwoju ważnych elementów rozwiązania. Kompletny system informatyczny, w tym rozwiązania back-end i front-end, został opracowany przez Knowit. Z biegiem czasu Knowit nadal zapewnia wsparcie rozwojowe i operacyjne dla systemu IoT. Ponadto Knowit pomógł również w opracowaniu struktury organizacyjnej Husqvarna przy wprowadzaniu nowego modelu biznesowego – usługi koszenia zamiast produktu.


Efekt

Husqvarna Automower® Connect została wprowadzona na rynek w sezonie 2015 i stała się wielkim sukcesem firmy Husqvarna, docenionym przez jej klientów. Zapewnia użytkownikom końcowym spokój i wygodę, umożliwiając zdalne monitorowanie i sterowanie zautomatyzowaną kosiarką.

Rozwiązanie IoT zwiększa również bezpieczeństwo poprzez powiadamianie o kradzieży i śledzenie kosiarki. Daje Ci pełną kontrolę nad kosiarką przez cały czas. Użytkownik może uruchamiać, zatrzymywać i parkować kosiarkę Automower®, przeglądać i modyfikować ustawienia klipsów, odbierać ostrzeżenia i śledzić pozycję GPS kosiarki – wszystko to za pomocą smartfona. Ponadto dla użytkowników urządzeń innych niż smartfony, dostępne jest śledzenie GPS i komunikaty o błędach za pośrednictwem wiadomości SMS.

„Z pomocą Husqvarna Automower® Connect możesz zdalnie zmienić ustawienia timera i wysokość koszenia kosiarki, co jest ważne dla stanu trawnika, gdy właściciela nie ma w domu. Ponadto system oferuje natychmiastową informację zwrotną w przypadku nieautoryzowanego dostępu osoby próbują wyprowadzić kosiarkę poza obszar ogrodzenia wyznaczonego przez właściciela "


Olle Markusson

Husqvarna Product Manager

Cel 9: Zrównoważony przemysł, innowacje i infrastruktura

Celem jest zbudowanie trwałej infrastruktury, promowanie sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonej industrializacji oraz wspieranie innowacji.

Cel 9