Wyzwanie

Nowatorskie projekty stają w obliczu szeregu wyzwań. W ramach projektu DomoSafety największymi z technologicznych wyzwań były:

  • bezpieczeństwo danych – mówimy tu przecież o trasnferze danych biometrycznych i to w wielkich ilościach.
  • wielowątkowa komunikacja wielu różnych czujników i urządzeń medycznych różnych producentów

Rozwiązanie

Programiści Knowit dołączyli do zespołu klienta, aby pracować nad komunikacją urządzeń z bazą danych oraz nad rozwojem aplikacji web.

Efekt

W efekcie naszych działań nie tylko powstały nowe funkcjonalności, dodatkowo kod został zrefaktorowany i odświeżony w kluczowych miejscach.

Korzyści

Projekt pozwala osobie wymagającej opieki przebywać w domowym otoczeniu, a jej mieszkanie niepostrzeżenie zbiera i analizuje najważniejsze informacje zdrowotne, dając tym samym bliskim, lekarzowi oraz jej samej możliwość monitorowania i zabezpieczenia jej komfortu i zdrowia.

Cel 3.: Dobre zdrowie i jakość życia

Jego celem jest zapewnienie wysokiej jakości życia i dobrego zdrowia ludziom w każdym wieku. Monitorowanie funkcji życiowych u pacjentów przebywających w poza placówkami medycznymi odgrywa istotna rolę w ich leczeniu i profilaktyce. Analiza tych danych w czasie rzeczywistym oferuje realne korzyści w zakresie ochrony zdrowia chorych i starszych pacjentów.

Do góry